Okna PCV – dlaczego są najpopularniejsze?

10.05.2022

Okna PCV, czyli wykonane z polichlorku winylu, to najczęstszy wybierany rodzaj ram okiennych. Mają świetną relację jakości do ceny, rewelacyjne parametry techniczne i użytkowe, a profile okienne mogą być wykonane w bardzo różnorodnych kształtach, w zależności od potrzeb.

Wytrzymałość — okna na lata

Polichlorek winylu, czyli popularne PCV, to materiał niezwykle wytrzymały na warunki atmosferyczne. Taki rodzaj ramy okiennej, przez długi czas będzie opierać się przebarwieniom od słońca. W życiu każdego właściciela drewnianych ram nadchodzi moment, kiedy wyglądając na zewnątrz, widzi przede wszystkim łuszczącą się i pożółkłą farbę. Tymczasem PCV to brak kłopotliwej konserwacji na lata — potrzebne będzie tylko zwykłe mycie ram i szyb. Dzięki stosowaniu dobrej jakości mechanizmów otwieranie i zamykanie tych okien jest łatwe. W przypadku okna PCV cena jest dodatkowym atutem. W rozsądnej kwocie kupujemy produkt, który sprawdzi się na dziesięciolecia.

Okna PCV — komfort domowników

Niezależnie od tego czy wybieramy okna PCV do bloku, czy okna PCV do domu jednorodzinnego, ważnym aspektem jest komfort ich użytkowania. Wielokomorowa struktura i odpowiednie wypełnienie termoizolacyjne sprawiają, że wnętrze domu lub mieszkania jest chronione przed napływaniem zimnego powietrza i ucieczką ciepła. Ten materiał ma bardzo dobre właściwości akustyczne — skutecznie broni mieszkańców przed uciążliwym hałasem z zewnątrz. Doceni to każdy, kto szuka okna PCV do kamienicy lub bloku, znajdującego się przy ruchliwej ulicy. Wystarczy je zamknąć, by zapewnić spokój i ciszę domownikom.

Okna PCV do zadań specjalnych

Choć najczęściej takie okna kojarzy się ze standardowymi ramami okiennymi w domach i mieszkaniach, to znajdują one wiele więcej różnych zastosowań. To bardzo uniwersalny produkt. Znakomicie sprawdzają się okna PCV do budynków gospodarczych. Chronią wnętrze i nie potrzebują szczególnej pielęgnacji. Polichlorek winylu jest materiałem, który nie wymaga trudnej obróbki, dlatego dostępne są również okna PCV okrągłe, nadające budynkowi wyjątkowego charakteru. W zależności od tego, jaka jest fasada budynku, bez problemu można znaleźć odpowiednie okna PCV podwójne i balkonowe.
Szukając idealnych okien do swojego domu lub mieszkania, warto zdecydować się na popularne PCV. Wyróżniają się dobrą jakością i umiarkowaną ceną. Mogą być stosowane również w przypadku mniej typowych potrzeb, jak np. okna o niestandardowych wymiarach czy okna PCV przeciwpożarowe.