Loftowe wnętrze — jakie okna wybrać?

24.11.2022

Loftowe wnętrze jest uwielbiane przez Polaków. Chętnie stawiamy na taką aranżację we własnym domu, dbając o każdy element wyposażenia pomieszczenia. To minimalistyczny i surowy styl, który bazuje na dodatkach w fabrycznym stylu. W efekcie powstaje wyjątkowa atmosfera i duża ilość wolnej przestrzeni. Nie zapominajmy także o elementach dekoracyjnych w stylu vintage. W tym przypadku dobrym wyborem są przykładowo okna aluminiowe. Dla loftu charakterystyczne są duże przeszklenia, dlatego wybór okien trzeba dokładnie przemyśleć. Jakie okna PCV? Jakie okna do mieszkania loftowego wybrać? O czym warto pamiętać?

Jakie okna do domu?

Jakie okna wybrać w aranżacji loftowej? Nie bez znaczenia są aluminiowe okna loftowe, gdzie szkło jest podzielone listwami na mniejsze prostokąty lub kwadraty. Jeśli chodzi o loftowe wnętrze, inspiracje bywają różnorodne. Nie możemy pomijać dobrania odpowiednich okien, które podkreślą całość. Bardzo ważne jest to, aby okna w domu były wytrzymałe i trwałe. Postawmy na korzystne parametry współczynnika przenikania ciepła, tak aby zachować komfort. Duże przestrzenie loftowe dosyć trudno ogrzejemy, na szczęście istnieją nowoczesne wersje okien szczelnych i solidnych.

Loftowe wnętrza

Jakie okna do domu w stylu loftowym kupić? Okazuje się, że loftowe wnętrze zazwyczaj posiada duże otwory okienne. Znaczenie ma zatem łatwość pielęgnacji okien. Aluminiowa stolarka okienna jest łatwa w czyszczeniu, dzięki czemu chętnie ją wybieramy. Profile okienne warto przecierać raz na kilka miesięcy ściereczką z dodatkiem wody i łagodnego środka czyszczącego. Jakie okna do mieszkania? Wiemy już, że doskonałym wyborem są modele aluminiowe. Pozwalają one doskonale doświetlić loftowe wnętrza i ochronić je przed hałasem. Poza tym można liczyć na odpowiednią cyrkulację powietrza. Do wyboru odbiorcy mają:

  • Szkło laminowane
  • Szkło hartowane.

Warto skonsultować swoją decyzję ze sprzedawcą w sklepie z oknami.

Na jakiej wysokości okna?

Na jakiej wysokości okna są najlepszym rozwiązaniem? W loftowych wnętrzach chętnie dobierane są pokaźne i niezwykle wysokie okna, sięgające nawet do 3 metrów. Oczywiście odpowiedni wybór trzeba uwarunkować także swoimi oczekiwaniami i danym miejscem. Inna wysokość jest odpowiednia w mniejszym pokoju loftowym, a inna w dużej przestrzeni. Z pewnością na rynku każdy znajdzie to, czego potrzebuje.

Producenci oferują wiele ciekawych rodzajów okien — drewniane, aluminiowe, plastikowe, czy też z kompozytu. W stylu loftowym sprawdzają się zazwyczaj modele plastikowe lub aluminiowe, które pasują do wielu aranżacji wnętrz.