Jakie są zalety stosowania systemów aluminiowych w budownictwie?

17.03.2023

Lista zalet aluminium jest bardzo długa. Właśnie dlatego konstrukcje aluminiowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem w budownictwie (i nie tylko). Decydując się aluminiowe systemy okienne czy drzwiowe, jesteś na wygranej pozycji.

No dobra, ale dlaczego konkretnie warto korzystać z profili aluminiowych?

Wykorzystanie systemów aluminiowych — zalety aluminium

Aluminium to pierwiastek naturalnie występujący w przyrodzie. Właściwie to zajmuje 3. miejsce na podium, zaraz za tlenem i krzemem. Przypadek? Nie sądzimy…
Okazuje się, że natura obdarzyła nas metalem, który znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. Oprócz budownictwa, profile aluminiowe można spotkać w lotnictwie i motoryzacji, gdzie wymagane są konstrukcje najwyższej jakości.

Przejdźmy do konkretów — systemy aluminiowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością, szczególnie wtedy, kiedy doda się do nich stopy np. żelaza i miedzi. Materiał jest też wysoce elastyczny i plastyczny, a to powoduje, że łatwo robi się z niego m.in. profile okienne czy drzwiowe. Oprócz tego jest odporny na korozję, czyli nie doznają szybkich zniszczeń. Aluminium przewodzi również ciepło i elektryczność.

Systemy aluminiowe do konstrukcji o wysokich wymogach izolacji termicznej, okna i drzwi aluminiowe

Profile aluminiowe powinny nie tylko estetycznie wyglądać, ale cechować się wysoką izolacją termiczną. Ta cecha systemów aluminiowych sprawia, że nie są podatne na odkształcenia. Zachowują swój pierwotny kształt, więc niestraszne im będą skrajne warunki atmosferyczne. A Ty nie musisz martwić się, że lada dzień trzeba będzie kupować nowe.

Dzięki profilom aluminiowym masz pewność, że temperatura w pomieszczeniu będzie utrzymana na pożądanym poziomie. To dlatego aluminium jest tak chętnie wykorzystywane do konstrukcji okien czy drzwi. Okna aluminiowe są coraz częściej spotykane zarówno w prywatnych domach, jak i pomieszczeniach przemysłowych.

Istnieje też możliwość wykonywania drzwi z aluminium. Aluminiowe drzwi tarasowe można spotkać w coraz większej liczbie polskich domów.

Systemy przesuwne aluminiowe — drzwi przesuwne aluminiowe

Drzwi aluminiowe to gwarancja trwałości i zadowolenia klienta. Dzięki aluminium powstają systemy przesuwne najwyższej jakości — w końcu wszystkie zalety tego metalu są zawarte w jednym produkcie.

Systemy przesuwne aluminiowe to trafna inwestycja na lata. Nieważne czy budujesz dom dla siebie, czy tworzysz miejsce pracy dla innych — systemy aluminiowe zapewnią nie tylko liczne korzyści praktyczne, ale i estetyczne, bo są atrakcyjne dla oka.