Jakie są zalety stosowania okien aluminiowych lub PCV w budownictwie?

17.03.2023

Nie oszukujmy się. Niektórym zależy tylko na tym, żeby po prostu „coś” Ci sprzedać. I nieważne, czy to realnie spełnia Twoje potrzeby. Dlatego pokażemy Ci kilka rzeczy, które są ważne w przypadku okien, byś nie zmarnował swoich pieniędzy na poczet czyjejś premii za wciśnięcie Ci czegoś, co zaraz się zepsuje… Lub stanie się pośrednią przyczyną przeciągu i pleśni.

Na te rzeczy warto zwrócić uwagę, jeśli chcesz wybrać okna najlepsze dla siebie

Jeśli budujesz dom czy remontujesz mieszkanie, pewnie masz urwanie głowy. Chcesz stworzyć swoje miejsce na ziemi, gdzie poczujesz się bezpiecznie — bez obaw, że coś szybko się zepsuje lub zawiedzie Twoje oczekiwania. Jednak zanim skupisz się na wystroju, najpierw musisz zadbać o fundamenty (w przenośni i dosłownie). Jednym z nich jest wybór okien i drzwi — ale dziś skupimy się na tych pierwszych.

Najlepsze okna to takie, które są inwestycją na długie lata, a przy tym zachowują estetyczny wygląd. Dlatego przed wyborem okien polecamy co nieco poczytać o różnych rozwiązaniach stolarki okiennej.

Pierwsza i podstawowa zasada — przy zakupie okien nie bój się prosić o pomoc specjalistów. Jesteśmy przekonani, że sprzedawcy odpowiednio dobiorą idealne okna pod Twoje potrzeby. Ale tak jak pisaliśmy na początku — warto mieć podstawową wiedzę, by nie kupować kota (a raczej okien) w worku.

Jako specjaliści budowlani polecamy zarówno okna pcv, jak i aluminiowe, które są praktyczniejszym wyborem, niż okna drewniane.

O tych rzeczach musisz wiedzieć, jeśli chcesz mieć okna wysokiej jakości

W tym punkcie nie będziemy się rozpisywać. Pokażemy Ci tylko kilka cech, które sprawiają, że dane okna są dobrym wyborem:

    • odporność na uszkodzenia i duża wytrzymałość,
    • dobra szczelność,
    • wysoki stopień izolacji termicznej i akustycznej,
    • estetyczny wygląd.

Zapewne moglibyśmy wymienić dużo więcej cech, na które warto zwrócić uwagę, ale wybraliśmy te najważniejsze według nas.

Jakie okna wybrać? Charakterystyka okien pcv — nawet 50 lat gwarancji?!

Lista zalet okien pcv jest imponująca. Są to okna plastikowe, które zaskakują wytrzymałością — z nimi możesz spać spokojnie nawet 50 lat.
Wybór okien pcv to dobra inwestycja. Głównie z uwagi na fakt, że okna pvc to gwarancja wysokiej jakości przy zachowaniu dobrej ceny. Przede wszystkim są szczelne. Zarówno pod względem temperatury, jak i dźwięków.

Okna plastikowe pcv powinny przypaść do gustu tym, którzy zwracają uwagę na środowisko — nadają się w 100% do recyklingu. Jeśli wybierzesz takie rozwiązanie, na pewno nie będziesz narzekać na brak światła. Tego typu okna pozwalają przedostawać się promieniom słonecznym do pomieszczeń, w których przebywasz. Okna pvc to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale i atrakcyjne dla oka.

Najlepsze okna aluminiowe? 5 największych zalet stolarki aluminiowej

Temat stolarki aluminiowej poruszaliśmy w jednym z naszych poprzednich blogów. Nic dziwnego, że okna wykonane z aluminium są bohaterami wielu tekstów — w końcu są wyborem wartym uwagi.
Dlaczego wybór okien aluminiowych jest właściwy?

Po pierwsze — są odporne na uszkodzenia, więc nie musisz martwić się o zadrapania czy inne mechaniczne mankamenty. Dzięki wysokiej szczelności zabezpieczają dom przed utratą ciepła w zimie oraz chłodu, kiedy na zewnątrz jest bardzo gorąco. Profile aluminiowe mają tę zaletę, że zachowują swój pierwotny kształt — nie zmieniają swojej formy. Nie odkształcają się pod wpływem skrajnych temperatur. Okna aluminiowe mają także elegancki wygląd, więc sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie istotna jest estetyka.