Jaką moskitierę wybrać?

05.10.2022

Jesień to pora roku, gdy owady postanawiają opuścić swoją naturalną przestrzeń i przenieść się tam, gdzie jest trochę cieplej. Na nasze nieszczęście te małe stworzenia pchają się do domów i mieszkań. Skutecznym zabezpieczeniem są moskitiery. Jednak jaką najlepiej wybrać? Sprawdź w poniższym wpisie.

Moskitiera – co to jest?

Moskitiera to gęsto pleciona siatka, którą zakłada się na okno lub drzwi (zazwyczaj balkonowe). Ma za zadanie zatrzymać owady na zewnątrz. Wykonywane są z trwałych materiałów, takich jak włókno szklane lub PCV. Moskitiery można zamontować na stałe lub wybrać takie, które łatwo zdjąć.

Rodzaje moskitier

Moskitiery występują w najróżniejszej formie. Dostępne są miękkie i lekkie siateczki, które można założyć na wózek dziecięcy, jako baldachim lub na okno. Jednak do ochrony domu lub mieszkania przed owadami zdecydowanie lepiej wybrać profesjonale moskitiery siatkowe.
W sklepach można znaleźć rolowane, plisowane, okienne, drzwiowe lub przesuwne moskitiery. Każda z nich dostępna jest w kilku odcieniach. W sklepie Eurobud możesz zdecydować się na kolor biały, złoty dąb, orzech, mahoń, winchester lub antracyt.

Moskitiera na okno

Najczęściej wybierane są moskitiery okienne. Te samoprzylepne można łatwo zamontować i zdemontować. Wybierając ten rodzaj nie masz właściwie żadnych ograniczeń. Jednak są najmniej trwałe, ponieważ produkowane są z cienkiego materiału. Może zostać on uszkodzony nawet podczas mycia okien. Z tego względu lepszą opcją są moskitiery montowane na stałe. W tym przypadku całym montażem zajmują się profesjonaliści. Zazwyczaj moskitiera działa podobnie do rolety. Możesz ją zwijać i rozwijać w zależności od potrzeby.

Moskitiera na drzwi balkonowe

Zabezpieczenie drzwi balkonowych lub tarasowych jest trudniejsze. W przypadku okien możemy założyć siatkę od zewnątrz, która zostaje cały czas w jednym miejscu. Drzwi balkonowe są otwierane i wychodzimy przez nie na zewnątrz. Z tego względu moskitiera również musi się otwierać.
Na drzwi balkonowe i tarasowe najczęściej montowane są moskitiery przesuwne lub drzwiowe. Te pierwsze przesuwają się w bok, tak samo jak brama lub większość drzwi automatycznych. Moskitiery drzwiowe działają identycznie jak klasyczne drzwi. Montowane są na zawiasach od zewnętrznej strony. Gdy chcesz wyjść na balkon wystarczy je delikatnie popchnąć, a następnie zamknąć za sobą.

Podsumowanie

Moskitiery są świetnym zabezpieczaniem przed dokuczliwymi owadami. W sklepie Eurobud dostępnych jest aż 5 rodzajów produktu, dlatego dobranie idealnego nie stanowi problemu. Wybór to kwestia gustu i indywidualnych potrzeb. Zadzwoń lub odwiedź salon stacjonarny i sprawdź ofertę.