Jak prawidłowo myć okna?

20.10.2022

Mycie okien jest czynnością, która najczęściej nie należy do ulubionych. Może być to czasochłonne i męczące zajęcie, zwłaszcza jeżeli nie dysponujemy odpowiednimi środkami oraz właściwą techniką mycia. Mycie okien można oczywiście zlecić specjalistycznej firmie, jednak jest to stosunkowo kosztowne rozwiązanie. Można także wykonać to samodzielnie, korzystając z domowych sposobów.

Czym należy myć okna?

Aby skutecznie umyć okna, należy zastosować odpowiednie preparaty. Mogą być to gotowe środki lub też przygotowane samodzielnie domowym sposobem. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele preparatów do mycia szyb, które różnią się ceną, ale także posiadają atrakcyjne kompozycje zapachowe. Można także wykorzystać domowe sposoby na mycie okien. Ekologiczne preparaty pozwolą zaoszczędzić środki finansowe, a jednocześnie są korzystne dla środowiska. Niezbędne są również ściereczki do mycia okien, najlepiej wykonane z mikrofibry. Wykazują dużą chłonność, a jednocześnie pozwalają umyć okna bez smug. Można wybrać także szybki sposób na mycie okien, kiedy wykorzystuje się gotowy środek czyszczący do szyb oraz ręczniki papierowe.

Domowe sposoby na profesjonalne mycie okien

Wiele osób zastanawia się czym myć okna, żeby nie było smug. To właśnie smugi mogą wyglądać nieestetycznie, a ponadto ograniczać dobrą przejrzystość. To jak myć okna bez smug zależy przede wszystkim od wybranej techniki oraz wykorzystywanych środków. Możliwe jest stworzenie domowego płynu do mycia okien, który powstaje na bazie płynu do mycia naczyń, odrobiny octu, ewentualnie olejku eterycznego. Płyn ten doskonale radzi sobie z zanieczyszczeniami, a ponadto nabłyszcza szyby.

Jak szybko umyć okna?

Urządzenie do mycia okien umożliwia błyskawiczne mycie okien. Obecnie robot myjący okna staje się coraz bardziej popularny nie tylko w biurach i wieżowcach, lecz także w gospodarstwach domowych. Urządzenie to może być jednak nieco kosztowne. Dlatego tańszym rozwiązaniem okazuje się myjka do okien. Dzięki niej można umyć bardzo duże powierzchnie oszklone, które są popularne zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie. Myjka wykazuje się dużą dokładnością podczas mycia, a ponadto nie pozostawia smug i zacieków. Jednak jak myć okna bez wykorzystania nowoczesnych urządzeń? Idealnie sprawdza się również zwykły ściągacz do wody, który posiada gumową nasadkę. Umożliwia usunięcie nadmiaru wody z szyby, przez co wystarczy przetrzeć okno suchą szmatką, aby uzyskać idealny efekt. Ściągacze do wody pozwalają także ograniczyć czas potrzebny do mycia okien.